Festivāls

Komēta ir unikāls brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances, izstādes un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.

Šogad par Komētas tēmu izvēlēta līdzdalība, jo festivāla aizsākumi meklējami idejā par ilgtspējīgu un atbildīgu festivālu, kur mēs visi esam dalībnieki, ne tikai viesi un patērētāji. Komētas īstenošana vienmēr balstījusies uz pašorganizācijas un brīvprātīgas līdzdarbošanās principiem, tāpēc šī gada programma vērsīs uzmanību uz mākslas un kultūras procesiem, kas veicina sadarbību, pašorganizāciju un jaunu iniciatīvu veidošanos.

Festivāla Komēta pēdējās dienas – svētdienas – programma, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un piedalīties kultūras procesos un norisēs.

GALVENIE KOMĒTAS PAMATPRINCIPI

Mēs uzdrīkstamies domāt, ka reiz cilvēki būs kas vairāk par šīs planētas patērētājiem un piesārņotājiem. Mēs gribam mācīties no dabas, kur viss ir līdzsvarā, tāpēc mēs Komētu radām saskaņā ar šiem principiem:

Rūpes un atbildība par vēsturisko cietoksni

– Katru gadu komētieši kopā ar Bolderājas grupu un daudziem brīvprātīgajiem organizē  vairākas talkas cietokšņa saglabāšanai un teritorijas sakopšanai.

– Rūpēs par vēsturisko vidi un mūsu viesu, kā arī mūsu pašu brīvību, Festivāls Komēta tiek aizvadīts bez reklāmām. Kad bija pēdējā reize, kad tu trīs dienas neredzēji nevienu reklāmu?

Mazāk saražotu atkritumu

– Mēs pēc iespējas mazāk radām atkritumus un šķirojam tos, ko saražojam.

– Mēs cenšamies nelietot plastmasas iepakojumu, tādēļ festivālā nav nopērkams ūdens pudelēs. Tomēr mēs uzskatām, ka dzeramā ūdens pieejamība ir viena no būtiskākajām cilvēktiesībām, tāpēc Komētā tas būs pieejams bez maksas, iepildāms līdzpaņemtajā traukā – vairākkārt lietojamā pudelē vai krūzē, kas aizlienēta no Komētas trauku bibliotēkas.

– Jā, trauku bibliotēka – lai samazinātu vienreiz lietojamo galda piederumu patēriņu, mēs esam parūpējušies par skaisti izveidotu trauku bibliotēku – paņem trauku, ēdamrīku, ieturi maltīti, nomazgā un atliec atpakaļ.

– Kā samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu? Mēs aicinām ikvienu ierasties ar sabiedrisko transportu vai kopīgi dalīt taksi ar draugiem vai ģimeni.

Vēlreiz izmantojami materiāli

– Komētas infrastruktūra (skatuves, tualetes, dušas, u.c.) cik vien iespējams tiek būvēta no otrreiz izmantotiem un /vai ziedotiem materiāliem, lai tos varētu izmantot citiem pasākumiem, ko rīko vietējā kopiena, kā arī lai atvieglotu nākamo Komētas festivālu uzbūvi.

Prāta ekoloģija sākas vēderā

– Mūsdienās pārtikas ražošana ir viens no lielākajiem vides piesārņojuma radītājiem, tādēļ mēs cenšamies piedāvāt bioloģiski un vietēji ražotu sezonālu pārtiku.

– Lopkopības produktu ražošanai ir viena no visnelabvēlīgākajām ietekmēm uz planētu un vidi, tāpēc Komēta ir brīva no gaļas. Festivāls ir lieliska iespēja, lai trīs dienu garumā izmēģinātu veģetāru vai vegānisku uzturu un izmēģinātu daudz garšīgu, sātīgu un veselīgu ēdienu, kas sniegs enerģiju un prieku.

Mēs ticam, ka kopā mēs veidojam kaut ko vairāk par festivālu. Mēs ticam, ka Komēta kļūst par mūsu brīvības rituālu, ar ko apceļot zemeslodi un izsapņot jaunu pasauli.